Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Jezus jest w drodze do świętego miasta Jeruzalem, aby oddać za nas życie na Golgocie.

Kolor szat liturgicznych nie jest fioletowy, ale czerwony, purpurowy, królewski. Usłyszymy opis Męki Pańskie wg św. Marka. Św. Marek szczególnie podkreśla, że cierpienie i krzyż nie były w życiu Chrystusa nieszczęściem, ale realizacją Bożego planu. Jezus  dobrowolnie oddaje się Ojcu z miłości do do Niego i do nas.

Przed nami Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK

 18.00Msza św. Wieczerzy Pańskiej – po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia, adoracja do godz. 21.00

 WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Adoracja Najświętszego Sakramentu

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły! Post ścisły to znaczy jakościowy i ilościowy. Obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych jak w każdy piątek i ograniczamy ilość posiłków do trzech; jeden obfitszy, dwa skromne. Post, co do ilości posiłków obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 r. życia. Sama wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

17.30 – Droga Krzyżowa
18.00 – Nabożeństwo wielkopiątkowe

Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do 21.00. Nie będzie czuwania strażaków. 

WIELKA SOBOTA.

W Wielką Sobotę odbędzie się  poświęcenie pokarmów wielkanocnych przy kościele i na wioskach na otwartym terenie z zachowaniem norm sanitarnych. Prosimy niech uczestniczą w nim tylko przedstawiciele rodzin.

20.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, przynosimy ze sobą świece (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kapłan pobłogosławi zgromadzonych w kościele, a później wyjdzie z Najświętszym Sakramentem przed kościół i pobłogosławi parafię.